V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr

Po raz pierwszy Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie wzięła udział w V Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr, który odbył się 25 maja br.  w Bazylice Marii Panny Licheńskiej.

To piękne przeżycie wspólnego koncertowania  zostało zorganizowane  przez Polski Związek Chórów i Orkiestr, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym, a zapoczątkowane zostało w 2005 roku.

Jak co roku, spotkanie  to  odbyło się pod hasłem „W hołdzie bł. Janowi Pawłowi II”. W uroczystej Mszy Świętej, odprawianej przez  ks. bp Józefa Zawitkowskiego z diecezji łowickiej, a także w popołudniowym koncercie, tym roku  udział wzięło około 5000 tysięcy śpiewaków i muzyków z całego kraju.

Nie tylko dla muzyków ale i wszystkich pielgrzymów był to niesamowite przeżycie, kiedy zostały zagrane utwory chwytające za serce, m.in. hymny Polski i Watykanu, „Apel Jasnogórski”, „Abba Ojcze”. Nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej pieśni Jana Pawła II – „Barki”. Jak co roku, koncert orkiestr miał się odbyć na schodach przed Bazyliką, ale mocno podający deszcz zmusił muzyków do koncertowania wewnątrz świątyni. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy pielgrzymki nie kryli zadowolenia – takie przeżycia pozostają na długo w pamięci i w sercach.

Szczególne podziękowania  za zorganizowanie  wyjazdu na koncert należą się Prezesowi OSP Harta Arturowi Szczutek.

J.S.

 

Góra