Harta w starej fotografii

W tym dziale publikowane będą fotografie przedstawiające Hartę oraz jej mieszkańców uwiecznionych na zdjęciach w przeszłości. Jeśli w Państwa zbiorach znajdują się interesujące zdjęcia o takiej właśnie tematyce, można przesłać je na email podany w zakładce Kontakt


„Fotografie to kęsy czasu,  które można wziąć do ręki.”
Angela Carter
Właśnie takie „kęsy czasu” zostały uwiecznione na fotografiach, które dzięki życzliwości mieszkańców naszej wsi udało się zebrać.

Niektórzy mogą zobaczyć w nich krótki urywek ze swojego życia, a niektórzy piękny fragment historii zatrzymany w biało-czarnej fotografii.

Zachęcamy wszystkich, którzy posiadają takie zdjęcia sprzed lat do udostępnienia ich aby starsi mogli powspominać, a młodsze pokolenie, dzięki tym urywkom czasu, mogło zobaczyc choć kawałek naszej historii.

M.H.


 


Zdjęcie przesłane przez Piotra Nowackiego. Zgodnie z załączonym przez niego opisem, na fotografii widniała informacja „Wizyta Biskupa w parafii Harta”. Może ktoś rozpoznaje kiedy miała miejsce opisana uroczystość? Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za kontakt. Zachęcamy wszystkich do przesyłania kolejnych „starych fotografii” związanych z Hartą i jej historią za pośrednictwem naszej strony.


Parafia Harta


Mleczarnia w Harcie – lata 50-te


Z archiwum OSP Harta


Zdjęcie nadesłane przez Zbigniewa Pałaca. Na zdjęciu klasy z Dolnej i Górnej Harty, biorący udział w 1-szej Komunii Świętej. Pan Zbigniew podaje, że zdjęcie pochodzi z 1958 roku oraz że znane osoby widniejące na zdjęciu to Ks. Prałat Józef Paściak, Ks. Wł. Drewniak, M. Banaś, Z. Pałac, Wł. Krupa.

 

Góra