Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową w Ulanicy

W dniu 17 grudnia 2015 r. odbył się Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych – wydarzenie to odbyło się w Ulanicy zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy z Panią Dyrektor i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej oraz Lokalną Grupą Działania Pogórze „Przemysko – Dynowskie”.

Do konkursu z terenu Gminy zgłoszono sześć szopek. Pierwsze trzy miejsca zajęły szopki Kół Gospodyń Wiejskich z Ulanicy, Łubna i Laskówki, trzy pozostałe przygotowane przez Koła Gospodyń z Dylągowej i Pawłokomy oraz Towarzystwo Kultury i Rozwoju wsi Harta, którego praca konkursowa została wykonana kilkoma technikami poprzez wykonanie zarysu postaci, wycięcie postaci w drewnie następnie wygrawerowanie. Kolejnym etapem było malowanie farbami i wycinanie materiału. Wszystkie elementy zostały dopasowane ze staranną dokładnością dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Kultury i Rozwoju wsi Harta pod nadzorem i szczególnym zaangażowaniem Anny Potoczny.

Końcowy efekt pracy okazał się olśniewający, lecz niestety nie został doceniony przez jury konkursowe w Ulanicy i otrzymał tylko nagrodę pocieszenia. Pomimo tego z całego serca składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak pięknej szopki, a w szczególności Annie Potoczny.

Pani Krystyna Sówka – Wójt Gminy Dynów wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i symboliczne czeki.

W miłej atmosferze przy wigilijnym stole zastawionym tradycyjnymi potrawami wszyscy zaproszeni goście częstowali się potrawami i śpiewali kolędy łamiąc się opłatkiem składając sobie życzenia.

Organizatorom składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie.

 

Góra