Piknik rodzinny 2013

Z inicjatywy Towarzystwa Kultury i Rozwoju Wsi Harta w niedzielę 2 czerwca br. po raz kolejny  w ZS nr 2 w Harcie został zorganizowany piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Organizatorami byli: Samorząd Szkolny, Rada Rodziców oraz TKiRWH.

Część artystyczną przygotowały dzieci i młodzież pod opieką wychowawców: Pani E. Twardak, Pani E. Banaś, Pani R. Kocaj i Pani E. Łukasiewicz. Przedszkolaki oraz dzieci z klasy 1, 2 i 3 tańczyły, pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki tematycznie związane z mamą, tatą i latem. Uczniowie z klasy 4 recytowali wiersze Juliana Tuwima, chcąc w ten sposób zaakcentować fakt, że rok 2012 jest poświęcony temu właśnie autorowi. Dziewczyny z klasy 5 oraz 1 i 2 gim. uświetniły imprezę prezentując swoje talenty wokalne i muzyczne. Konferansjerami byli Martyna Ryś i Karol Lignowski z klasy 3 gim. Pan Dyrektor K. Kędzierski podziękował liczne zgromadzonej publiczności za przybycie oraz uczniom za przygotowanie występów.

Po zakończeniu występów Pani M. Pałac z Filii nr 3 w Harcie GBP w Dynowie z/s w Bachórzu przybliżyła rodzicom zalety głośnego czytania dzieciom. Rodzice włączając się w XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ogłoszony przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” wspólnie przeczytali głośno „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Podczas pikniku można było nabyć piękne serduszka, które zostały wykonane techniką papierowej wikliny.

W “Świetlicy Piwnicy” członkowie TKiRWH  przygotowali bufet. Były świeżo pieczone gofry i frytki oraz kiełbaski z grilla i napoje. Cały dochód (około 370 zł)  ze sprzedaży serduszek oraz utarg z bufetu został przekazany na rzecz szkoły. Dziękujemy Panu Dyrektorowi K. Kędzierskiemu za udostępnienie szkoły oraz wszystkim, którzy przygotowali imprezę.

 

Tekst: M. P. 

Zdjęcia: J. S.

Góra