17 WRZEŚNIA 2019 80 ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

W dniu 17 września 2019 r. w Rzeszowie odbyły się Obchody 80. Rocznicy Napaści Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie, której przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski a Homilię wygłosił ks. dr Piotr Steczkowski. Następnie uczestnicy w modlitewnym przemarszu przeszli do Krzyża – Pomnika „Ofiarom Komunizmu” na Placu Śreniawitów w Rzeszowie, gdzie odśpiewany został hymn państwowy, oraz odmówiona została modlitwa w intencji zabitych w obronie Ojczyzny i zamordowanych przez komunistyczny totalitaryzm.Na zakończenie uroczystości zostały złożenie pod Krzyżem wiązanki kwiatów i wieńców.
W uroczystościach wzięli udział między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, służb mundurowych, harcerstwa, podkarpackich szkół, Związek Strzelecki „STRZELEC” Józefa Piłsudskiego oraz Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Odział w Harcie.

ZDJĘCIA: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie , Solidarność Rzeszów, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego Rzeszów.

 

Góra