Zabawa Karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Bronisława Markiewicza w Harcie

We wtorek 2 lutego 2016 r. po raz kolejny odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców. Uczniowie już od rana z niecierpliwością patrzyli  na zegar i odliczali  kolejne lekcje w oczekiwaniu na godz. 14 rozpoczynającą szkolny bal. Od kilku dni wcześniej można było usłyszeć na szkolnym korytarzu rozmowy uczniów na temat wyboru stroju, dodatków na ten dawno wyczekiwany dzień.

Najmłodsi uczniowie w pięknie przygotowanych strojach mogli tego dnia spełnić swoje marzenia i przez kilka godzin stać się bohaterem swoich ulubionych baśni i bajek. I oto w ten sposób sala gimnastyczna zapełniła się księżniczkami, wróżkami, roszpunkami. Można było m.in. także spotkać biedronkę, monster high, policjanta, batmana, kościotrupa, alladynkę, supermana, kowbojkę, pirata. Uczniowie w tak starannie przygotowanych strojach byli wręcz trudni do rozpoznania przez swoich rówieśników i nauczycieli.

Zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi bardzo chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach (m.in. z chustą animacyjną), konkursach organizowanych przez pana wodzireja. Na zwycięzców zadań czekały drobne upominki.

Na zmęczonych zabawą uczestników czekały pyszne kanapki, herbata, a także  pączki słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.

Zabawa karnawałowa jest okazją do zabawy nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale i dla młodszego rodzeństwa i dzieci nie będących uczniami naszej szkoły. Wszyscy są zawsze mile i serdecznie widziani na wspólnej zabawie.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Góra