Zabawa choinkowa w Harcie Górnej

Karnawał to okres, w którym urządza się huczne bale, maskarady i zabawy taneczne. To czas radości i rozrywki. Zarówno małe dzieci, jak i duże czekają na okazję, aby się świetnie zabawić. Wspaniałą ku temu sposobnością jest zabawa choinkowa. W Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Bronisława Markiewicza w Harcie Górnej taka impreza odbyła się w Domu Ludowym  29 stycznia od godz. 1400 do godz. 2000. Zabawa została zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy szkole.

DSCN1735 DSCN1733 DSCN1727
DSCN1727

W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – VI wraz z rodzicami. Na parkiecie mieliśmy również okazję podziwiać dzieci młodsze 3-4 letnie, które jeszcze nie uczęszczają do oddziału przedszkolnego. W ten miły sposób maluszki te rozpoczęły proces integracji ze środowiskiem szkolnym. Dziękujemy ich rodzicom za możliwość zawarcia pierwszych znajomości z przyszłymi uczniami szkoły.

By tradycji stało się zadość, uczniowie, zwłaszcza młodsi, przygotowali wspólnie z rodzicami ciekawie i pomysłowe kostiumy karnawałowe. Dzięki temu, jak co roku, licznie odwiedzili nas członkowie rodów koronowanych – królewny, księżniczki, wśród których zgrabne figury taneczne prezentował hrabia Dracula. Z kolei obecność wielu wróżek, czarodziejów pozwoliła na załatwienie trudnych, dotąd nierozwiązanych spraw. Z całej gamy oryginalnych postaci kowbojów, następców Zorro, słodkich króliczków, pań dyniek i biedronek, ta ostatnia otrzymała wyróżnienie za piękny strój. Ponadto gościli u nas znani przedstawiciele świata mody, piękne modelki i modele prezentujący najmodniejsze obecnie kreacje wieczorowe. Młode, radosne twarze uczniów wprawiły w dobry nastrój wszystkich uczestników i obserwatorów zabawy.

DSCN1730 DSCN1724 DSCN1726 DSCN1729

Oprawę muzyczną imprezy, konkursy i gry zapewnił wszystkim uczestnikom balu zaproszony przez rodziców didżej. Dzięki temu impreza była pełna atrakcji, w których chętnie uczestniczyła starsza i młodsza dziatwa.

Uczniowie starszych klas przygotowali dla wszystkich uczestników i gości zabawy choinkowej wspaniałą niespodziankę w postaci tańca współczesnego. Uczniowie  ubraniw t-shirty i legginsy zwinnie wyginali się w rytm skocznych dźwięków. Brawo!

Udział niektórych tancerzy w tym przedsięwzięciu był prawdziwym zaskoczeniem dla obserwujących nauczycieli, którzy nie mogli uwierzyć, że to ich uczniowie tańczą na parkiecie.

Niezwykłą atmosferę i klimat wieczoru tworzyły świetlne iluminacje, unoszące się w powietrzu różnobarwne baloniki, tęczowe bańki mydlane i tworząca klimat tajemniczości mgła unosząca się wśród tańczących. Czary zaprzyjaźnionych wróżek i magów sprawiły, że na stołach biesiadnych nie zabrakło tradycyjnych, najsmaczniejszych na całym świecie kanapek wykonanych przez mamy uczniów. Rada Rodziców zadbała również o ciepłą herbatkę i deser w postaci ciasteczek. Każde dziecko otrzymało również paczkę, w której znalazło coś słodkiego dla siebie oraz napoje orzeźwiające.

Zabawa choinkowa w naszej szkole jest imprezą integrującą kilka pokoleń mieszkańców Harty Górnej. Tworzy niezwykłą okazję do wzmocnienia więzi międzyludzkich, umożliwia prezentację indywidualnych pomysłów na forum środowiska lokalnego. Sprzyja to lepszemu poznaniu się starszych i młodszych mieszkańców, uczy zrozumienia i tolerancji, wśród uczniów kształtuje poczucie przynależności do swojej Małej Ojczyzny.

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom działającym w Radzie Rodziców naszej szkoły. To dzięki ich pracy, trosce i zaangażowaniu wszystkie nasze dzieci mają okazję doświadczyć radości, szczęścia wynikającego ze wspólnej zabawy, uczestnictwa w konkursach, możliwości zaprezentowania swoich (innych niż naukowe) talentów, zdolności.

Dziękujemy wszystkim  za miłą, wspólną zabawę, do zobaczenia za rok

Uczestnicy zabawy choinkowej

w Szkole Podstawowej

w Harcie Górnej

 

zdjęcia p. Ligia Pieróg

 

Góra