Z życia przedszkola w Harcie

ZABAWA ANDRZEJKOWA I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W HARCIE

28 listopada w Niepublicznym Przedszkolu w Harcie odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z dniem Pluszowego Misia. W  zabawie także wzięły udział dzieci z kl. „ 0 ” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza.

Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola  swoją ulubioną maskotkę. Następnie przedszkolaki zostały zapoznane z legendą pochodzącą z 1902 r. mówiącą o powstaniu pluszowego misia. W dalszej części dnia dzieci brały udział w zabawach, konkursach  i wróżbach andrzejkowych przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wesołej tanecznej  zabawie nie było końca.  Na stołach na każdego uczestnika zabawy czekał słodki poczęstunek, a także pyszny obiad. Przedszkolaki ponadto wykonały prace plastyczne przedstawiające pluszowego przyjaciela.

Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każde dziecko dostało medal z napisem „Przyjaciel pluszowego misia” , a także przedszkolaki  pozowały do wspólnych zdjęć, które na długo będą przypominać radosny, pełen zabawy dzień w przedszkolu.

WIZYTA MIKOŁAJA

W mroźny i śnieżny piątek 6 grudnia dzieci z Niepublicznego Przedszkola i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza gościły wyczekiwanego każdego roku, przez każde małe czy duże dziecko, niezwykłego gościa – Mikołaja. Gdy po godzinie 10 zawitał z workiem prezentów, dzieci z wielką radością go powitały. Następnie Mikołaj po rozmowie z dziećmi i stwierdzeniu, że były i są bardzo grzeczne, przeszedł do rozdawania upominków. Mikołaj obiecał dzieciom, że jeżeli będą grzeczne, to na pewno odwiedzi ich w przyszłym roku 🙂

Ligia Pieróg

Lidia Karnas

Góra