V Edycja konkursu „Finansoaktywni”

Uczniowie SP nr 2 im.Ks.Bronisława Markiewicza w Harcie laureatami V edycji konkursu „Finansoaktywni”.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie SP nr 2 im.Ks Bronisława Markiewicza w Harcie wzięli udział w V edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Finansów „Finansowaktywni”. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji na temat podatków oraz na nakręceniu filmu pod hasłem „Tropem podatków w mojej okolicy”.  Do konkursu zgłosiło się 165 zespołów z całej Polski, spośród których jury wyłoniło 10 laureatów.
11 czerwca podczas wizyty w naszej szkole Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie Pan Bogdan Selwa przekazał  laureatom  upominki oraz oficjalne zaproszenie na galę finałową konkursu do Warszawy.

Dnia 13 czerwca 2019 r. w gmachu Ministerstwa Finansów w Warszawie odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu.Podczas spotkania obecny był minister finansów Marian Banaś, który pogratulował wszystkim laureatom.
Uczniowie zaprezentowali swoje filmy ukazujące obszary  finansowane z podatków w naszej gminie.Nagrody i dyplomy zwycięskim zespołom wręczyła dyrektor generalna MF Barbara Brodowska-Mączka z przewodniczącą Kapituły Konkursowej, wicedyrektor Biura Komunikacji i Promocji w MF Magdaleną 
Swobodą-Młynarczyk.
Kolejnym punktem było zwiedzanie Ministerstwa Finansów, Pałacu Prezydenckiego. Z laureatami konkursu spotkał się również  z youtuber Maciek „Sheo” Ejsmont.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali oraz zwycięskiego filmu pt”Esemesowo-podatkowo”.

Produkcja i montaż filmu: W. Piech

Więcej informacji dot. konkursu

Góra