Święto Odzyskania Niepodległości

Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w tym roku w Harcie z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie, Towarzystwa Kultury i Rozwoju Wsi Harta oraz Zespołu Szkół nr 2 w Harcie. Polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległości, po 123 latach zaborów mieszkańcy Gminy Dynów uczcili wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Harcie.

Koncert pieśni patriotycznych Orkiestry Dętej przy OSP Harta odbył się już w miejscowym Domu Strażaka. Salę wypełnili licznie zgromadzeni goście. Przybyły władze gminne na czele z Panią Wójt Krystyną Sówką i Przewodniczącą Rady Gminy Panią Beatą Skibą, Radni Gminy, Sołtysi, Poczty Sztandarowe: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie, Koła Łowieckiego „Sarenka”, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Ulanicy, Łubna i Harty oraz delegacja 20-go Pułku Ułanów im Króla Jana III Sobieskiego, a także przedstawicielki Kół Gospodyń i Stowarzyszeń z terenu całej Gminy Dynów.

Pełen patriotyzmu i powagi program artystyczny przedstawili uczniowie Zespołu Szkół. Organizatorzy przygotowali też trzy odsłony filmu dotyczącego polskiej drogi do wolności. Nasze wspólne świętowanie było transmitowane „na żywo” przez kanał YouTube.

 

tekst, fot. Mirosława Marszałek-Pełzak

 

Film z Obchodów który był transmitowany na żywo:

 

Góra