Święta Wielkanocne 2014

Wielkanoc to czas  radości ze zmartwychwstania , ale także czas zadumy i refleksji. To czas  wspólnego przeżywania  największej i najważniejszej tajemnicy wiary chrześcijańskiej. Święta te  umacniają naszą wiarę w życie wieczne, skłaniają do nawracania się i pojednania się  z Bogiem. Święta Wielkanocne,  to również nasza bardzo piękna tradycja Polska , to czas odwiedzin i spotkań w gronie rodzinnym.

Atmosferę Świąt Wielkanocnych czuje się nie tylko w Kościołach, ale również w Ochotniczych Straży Pożarnych. Przygotowania przed, a także w trakcie Wielkiego Tygodnia, liturgia i obrzędy Triduum Paschalnego oraz kończąca najważniejszą dla chrześcijan mszę rezurekcyjną, to wydarzenia, które przenoszą w świąteczny nastrój ze świątyń do domów i bez wątpienia także do strażackich remiz.

Jak co roku w naszej miejscowości, w czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych bardzo licznie gromadziliśmy się w Kościele, uczestnicząc w adoracjach, a także nabożeństwach, kolejno Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty oraz w uroczystych mszach Niedzieli Zmartwychwstanie Pańskiego.

W okresie tym nie zabrakło oczywiście Strażaków Ochotników, którzy wytrwale pełnili wartę przy grobie, a także scholi która z wielkim zaangażowaniem kierowała piękne pieśni do Zmartwychwstałego.

 

 Tekst: J.S.

Zdjęcia: W.B

Góra