Stowarzyszenie „Perełki” z wizytą w Harcie

Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów i poznawania nowych miejsc. Dzieci i młodzież ze wspólnoty „Perełka” z Łańcuta przyjechali do naszej miejscowości, aby tutaj spędzić czas wolny. Stowarzyszenie to działa już od 20 lat i zrzesza osoby z upośledzeniem umysłowym, fizycznym oraz ich rodziców i przyjaciół.
Dzięki przychylności Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Harcie p. Krzysztofa Kędzierskiego mogli oni przebywać i nocować w naszej szkole. Podczas 10-dniowego pobytu poznawali naszą miejscowość. Towarzystwo Kultury i Rozwoju Wsi Harta wraz ze  strażakami z naszej jednostki chcąc uatrakcyjnić ich pobyt w Harcie zaprosiło ich do naszej remizy, aby zaprezentować im wyposażenie naszych strażaków tj. urządzenia hydrauliczne, aparaty dróg oddechowych, ubrania ognioodporne i wiele innych. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród przybyłych gości. Padło wiele pytań, między innymi: do czego służą poszczególne urządzenia, jak działają, ile stopni wytrzyma w ogniu ubranie ognioodporne strażaka, jak wytrzymały jest hełm na uderzenia. Dużo radości dała możliwość założenia hełmu strażackiego i zrobienie sobie w nim zdjęcia.

Po zakończonej prezentacji członkowie TKiRWH zaprosili wszystkich na gorącą herbatę i kiełbaski z grilla. Podczas wspólnego grillowania był czas na rozmowy i wzajemne poznawanie się. Na koniec członkowie wspólnoty „Perełka” podziękowali za wspólnie spędzony czas. Przed wyjazdem z naszej miejscowości podarowali naszym strażakom duży rysunek przedstawiający samochód strażacki.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej miejscowości będą mile wspominać.

 J.S.

 

 

Góra