POMOC ŚWIĄTECZNA DLA POLAKÓW NA LITWIE 2019

Na krótkim filmie można zobaczyć z jakimi problemami borykają się Polacy mieszkający w rejonie Solecznikowskim na Litwie. Potrzeby są bardzo duże : farby, wyposażenie kuchni , wykładzina PCV, oświetlenie itp. jeżeli ktoś chciałby pomóc zapraszamy do współpracy z OSP Harta. Chcemy pomóc strażakom tam mieszkającym. Jeżeli ktoś z braci strażackiej w Polsce ma do przekazania mundury bojowe, koszarowe, prądownice, hełmy, rękawice i inne drobne wyposażenie strażackie chętnie przyjmiemy i przekażemy strażakom w Solecznikach.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w naszą akcję. Za nieodpłatne udostępnienie samochodu do przewiezienia wszystkich zebranych darów dziękujemy Mariuszowi Kośmidrowi firma ELWIK.

W akcję włączył się Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Nowy Targ, który zebrał i zawiózł do Solecznik 5 ton 600 kg żywności i środków chemicznych. OSP Harta zebrała około 1 tonę 700 kg żywności długoterminowej i środków chemicznych. Wszystkie dary zostały przekazane na ręce Tadeusza Romanowskiego do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego , gdzie następnie zostaną rozdane najbardziej potrzebującym.

 

Góra