Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wszystkie dzieci nasze są…”

Wcielając w życie to piękne stwierdzenie mieszkańcy naszej miejscowości już po raz kolejny zorganizowali uroczyste obchody Dnia Dziecka. Dzięki sprawnej współpracy RADY RODZICÓW Z ZS NR 2 W HARCIE ,TOWARZYSTWU KULTURY I ROZWOJU WSI HARTA, OSP HARTA, PANI SOŁTYS HARTY, KLUBU SPORTOWEGO „ORZEŁ HARTA”, RADY RODZICÓW SP NR 2 W HARCIE. W dniu 31 V starsze i młodsze dzieci wspólnie z rodzinami uczestniczyły w swoim Święcie.

Impreza odbyła się na boisku i placu szkolnym w Górnej Harcie. Jej pięknym rozpoczęciem było przybycie baśniowych bohaterów, w role których wcielili się nasi milusińscy. Kolorowy korowód postaci przyprowadziła Dobra Wróżka. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów „Lokomotywy” J. Tuwima w interpretacji zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli.

Później na starszą i młodszą dziatwę czekało szereg atrakcji i wszelakich wyzwań. Dzieci wspólnie z członkami swoich rodzin uczestniczyły w różnych konkursach, prezentacjach, zabawach i zawodach. Licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję obejrzeć popisy wokalne, taneczne, muzyczne, plastyczne i sportowe najmłodszych mieszkańców Harty. Był to jednocześnie najlepszy dowód na to, że mamy uzdolnione dzieci i wszyscy powinniśmy o nie zadbać!

By nasi „bohaterowie” dnia mieli wystarczająco dużo siły na „zaliczenie” poszczególnych atrakcji Rady Rodziców obydwu szkół przygotowały pyszny, obfity poczęstunek i napoje. Zadowolenie i uśmiech na buziach dzieciaków świadczyły dobitnie o tym, że nasze mamy nie mają sobie równych w sprawach cukierniczych oraz kulinarnych i jak zawsze stanęły na wysokości zadania. W imieniu wszystkich dzieci składamy im serdeczne podziękowania.

Nie zawiedli również nasi strażacy, którzy uatrakcyjnili obchody Dnia Dziecka pokazem sprzętu gaśniczego, pozwolili „pobawić” się w strażaków oraz przeprowadzili quiz z zakresu wiedzy pożarniczej. Oni również stanowili wsparcie kącika gastronomicznego imprezy serwując smakowite kiełbaski i rozdając „na lewo i prawo„cukierki wszystkim zgromadzonym . I słusznie, bo przecież w każdym z nas jest coś z dziecka.

Barwne pomalowane twarze dzieci, wiosenna i słoneczna aura, życzliwe i przyjazne relacje panujące między uczestnikami obchodów Dnia Dziecka wpłynęły na stworzenie rodzinnej i miłej atmosfery. Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za wkład włożony w zorganizowanie uroczystości i mówimy do zobaczenia za rok ! na kolejnych obchodach tego tak sympatycznego Święta.

Góra