ALARM POŻAROWY DLA OSP HARTA

Godzina 23.35 to czas kiedy kładziemy się do snu albo już śpimy (najlepiej ze swoją żoną). Jednak we wtorek, 08.10.2013, nie wszyscy mogli spokojnie odpoczywać. W tym czasie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie została zadysponowana do zdarzenia.

Po krótkiej rozmowie telefonicznej  ze Stanowiskiem Kierowania w Rzeszowie, jednostka była już w drodze do miejscowości Łubno-Łazek. Z informacji otrzymanych od dyżurnego miał to być pożar stodoły.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jest to zwarta zabudowa, połączona ze sobą stodoła, stajnia oraz dom mieszkalny. Na miejscu zdarzenia były już prowadzone działania gaśnicze, do których przyłączyła się nasza jednostka. Dach na stodole i stajni spłoną w całości, pozostały tylko fragmenty ścian konstrukcyjnych. Udało się uratować część dachu, a także część mieszkalną, a był to budynek drewniany. Obok budynków znajdował się las, przy którym były składowane deski, które również zostały objęte bardzo mocno ogniem.

Działania gaśnicze trwał ponad 3 godziny i udział w nich wzięły jednostki PSP Rzeszów II, PSP Dynów, OSP Łubno, OSP Bartkówka, OSP Futoma, OSP Ulanica, OSP Przedmieście Dynów oraz zastęp z OSP Harta.

Tekst i zdjęcia: Stochmal J.

Góra